SKU:YF005A29.Easy reach by searching the SKU
Feature & Fitting:
  • Butterluxe Collection
  • Designed for yoga or lounge during pregnancy and postpartum
  • Super high rise. Belly U-shaped elastic panel
  • 29'' inseam, Height: 5'1" - 5'3"
  • Front pockets
  • Flare leg design
Fabric:
  • Extremely Soft, luxurious comfort and lightweight
  • Ultra stretchy, gentle compression
  • Brushed, 4-Way stretch
  • 81% Polyamide, 19% Lycra
Select Color
Select Size
-65%
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29"
Description
Feature & Fitting:
  • Butterluxe Collection
  • Front pockets
  • Flare leg design
Fabric:
  • Brushed, 4-Way stretch
  • 81% Polyamide, 19% Lycra
Butterluxe Maternity Flare Pocket Legging 29" | CRZ YOGA